3.JPG

Europejski Dzień Języków

25. września w Szkole Podstawowej w Złotym Stoku został zrealizowany projekt pod tytułem „Europejski Dzień Języków”. W przygotowanie całości zaangażowani byli uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmej pod czujnym okiem nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego.

W tym roku obchody tego europejskiego święta przybrały inną formę niż dotychczas, a mianowicie w sześciu pomieszczeniach uczestnicy projektu rotacyjnie wykonywali zadania związane z językami europejskimi. Organizatorzy postawili na różnorodność i wykorzystanie technologii informacyjno- komunikacyjnych, dzięki czemu uczniowie mogli, za pomocą telefonów komórkowych, zagrać w internetowy quiz Kahoot oraz odpowiadać na pytania ukryte pod kodami QR, obejrzeć prezentacje o krajach anglo- i niemieckojęzycznych, napisać angielskie dyktando na czas i zmierzyć się z cyrylicą. To tylko część z zadań przygotowanych na ten pełen wrażeń, nauki i zabawy dzień.
Po zakończeniu projektu, uczniowie wypełnili anonimową ankietę, w której wypowiedzieli się na temat organizacji, przebiegu, doboru zadań i współpracy w zespołach klasowych. Wyniki ankiety są zachwycające. Oczywiście zdecydowana większość ankietowanych była bardzo zadowolona z udziału w zadaniach przygotowanych na ten dzień i chciałaby, aby podobne projekty odbyły się w przyszłości. Co więcej, w każdej klasie już zgłosili się ochotnicy do organizacji następnych podobnych wydarzeń!

Dodatkowe informacje