9.JPG

Wycieczka do Karpacza

Uczniowie klas II wyjazd do Karpacza 20 maja 2019 r. rozpoczęli od zwiedzania średniowiecznej  drewnianej Świątyni Wang zbudowanej na przełomie XII i XIII wieku pochodzącej z południowej Norwegii z miejscowości Wang.

Ciekawostką  świątyni jest to, że konstrukcja tej drewnianej budowli została wykonana bez użycia metalowych gwoździ.
Drugim punktem naszej wycieczki było interaktywne spotkanie z klockami lego w Muzeum Technki i Budowli. Zajduje się tam  dziesięć komnat, każda o innej tematyce np. Star Wars, City, Technic, wesołe miasteczko, wioska górska, Wild West, Piraci z Karaibów, Harry Potter i inne. Wszystkie modele wkomponowane są w świat stworzony specjalnie dla nich. To wszystko w połączeniu z efektami ruchowymi i świetlnymi sprawia, że ten świat jest magiczny. Każdy zwiedzający sam może wprawić w ruch poszczególne eksponaty. W tym samym budynku, na górnej kondygnacji znajdowało  się Muzeum Konsol Gier Video – powrót do przeszłości, prawdziwe skarby nie tylko do oglądania, ale także gotowe do grania.
Ostatnim punktem naszego wycieczkowego programu była wizyta w Western City – miasteczku prawdziwych kowbojów.  Na kompleks miasteczka składa się stylizowana zabudowa, w skład której wchodzą m.in. Saloon, biuro szeryfa, bank, sklep kolonialny czy poczta.
Tutaj każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można było strzelać z łuku indiańskiego, rzucać do celu nożem, włócznią, rywalizować  we wspinaczce na Pal Męczarni stojący  na środku miasta. Dzieci mogły  przejechać się kolejką, jeżdżącą po wyznaczonym torze na początku miasta. W  Western City oczywiście można  jeździć konno, dla dzieci przewidziany był  spacer na koniu lub kucyku pod opieką czujnych kowbojów. Każdy mógł przenieść się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców, odkryć tajemnice Dzikiego Zachodu.
Obok tych atrakcji nie mogliśmy zapomnieć o podziwianiu pięknego, choć miejscami zamglonego i deszczowego karkonoskiego krajobrazu. Po 12 godzinach pełni wrażeń wróciliśmy do domu. 

Wychowawcy klas II

Dodatkowe informacje